7:3(1:0,2:1,4:2)
ne 11. 9. 2022 17:00 @ SC Dubina Ostrava, Livesport Superliga, 1. kolo

VÍTKOVICE vs. CHODOV 7:3, PROHRA NA ÚVOD SUPERLIGY

Fanoušci špičkového florbalu se o víkendu konečně dočkali, začal totiž nový ročník Livesport Superligy. Na chodovský A-tým čekal na úvod pořádný oříšek a to bronzový tým uplynulého ročníku z Vítkovic.

První třetina příliš pohledného florbalu nenabídla, oba týmy se spíše rozehrávali a snažili se dostat do tempa. Více šancí měli přeci jen domácí, kteří šli zásluhou Delonga v osmé minutě do vedení. To však byla jediná změna stavu v úvodním dějství.

Také ve druhé části se jako první zapsali do statistik domácí, o druhou branku se postaral vítkovický kapitán Matejčík. Když pak krátce po polovině zápasu na 3:0 zvýšil Zubek vypadalo to s Chodovem bledě. Naději vykřesal půl minuty před koncem Ondra Vošta a před třetí třetinou tak přiživil chodovské šance na obrat.
Když pak ve třiačtyřicáté minutě přidal druhou branku Lukáš Kafka byli chodovští hráči na nejlepší cestě vrátit se zpět do zápasu. Bohužel místo vyrovnání se opět prosadili domácí a to hned čtyřikrát. Kaleta, Zubek, Gattnar a Delong přinesli na domácí hokejky více klidu. Svěřenci Davida Podhráského dokázali v samotném závěru pouze korigovat díky brance Lukáše Kafky na konečných 7:3.

A-tým tedy na úvod zapisuje porážku a z Vítkovic body neveze, šanci na nápravu bude mít v pátek, kdy doma přivítáme Black Angels.

Zdroj foto: Florbal Vítkovice