Související zápasy

Florbal Chodov
9_20220826_101349.jpg
136_20230409_193003.jpg

Dorostenci jsou Mistři České republiky! Finálovou bitvu sledovalo 425 diváků

Nejdůležitější zápasy sezóny čekaly o prodlouženém víkendu také na dorost. Ve své domácí hale na Jižním Městě, navíc pod záštitou městské části Praha 11, hostil Mistrovství České republiky.

Ve čtvrtfinále hraném na dvě utkání narazili naši borci na SFK Havířov. První zápas nabídl velkou bitvu, které kralovali brankáři. Chodov se dostal v první třetině do jednobrankového vedení zásluhou Vojtěcha Petráně. Svůj náskok zvýraznili v prostředním dějství díky zásahu Filipa Šimka. Chodovský gólman Matěj Fridrich dlouho držel čisté konto, o něj přišel až v šestatřicáté minutě, kdy Havířov zadělal na drama. Více už toho nestihl a tak první zápas ovládl Chodov v poměru 2:1.

Také do druhého zápasu vstoupili chodovští hráči lépe a první třetinu opět ovládli jednobrankovým náskokem. V polovině druhé třetiny slepenými góly Vojtěch Petráň a Robert Málek přiblížili Chodov postupu do semifinále. Třiatřicátá minuta nabídla další branku v podání Vojtěcha Procházky. Definitivní razítko na chodovský postup dal v osmatřicáté minutě Matěj Bezpalec. Náš Matěj Fridrich opět předvedl perfektní výkon, za svá záda nepustil jediný míček a podtrhl výhru našich dorostenců 5:0.

V atraktivním semifinále vyzvali dorostenci Tatran Střešovice. Kdo od tohoto zápasu čekal nějaké gólové hody, tak musel být zklamaný. Utkání se proměnilo v bitvu neprostupných obran a skvělých brankářů. Změna stavu nepřišla ani v jedné ze čtyř početních výhod, které si soupeři rozdělili. O osudu rozhodla až ta pátá, kterou hrál Chodov. Pět minut před koncem se trefil Marek Navrátil a poslal Chodov do finále. Dalším čistým kontem se za 20 zákroků blýskl Matěj Fridrich.

Velkolepé finále obstarali souboj našich borců s Mladou Boleslaví. Chodov odstartoval poslední zápas sezóny skvěle a ve dvanácté minutě zásluhou Adama Slámy a Matěje Kulhavého vedl 2:0. Mladá Boleslav se poprvé trefila až devětadvacet vteřin před první sirénou. Ve třiadvacáté minutě se začínalo po vyrovnání od nuly. Naši dorostenci šli do vedení znovu, když Matyáš Borek proměnil v oslabení trestné střílení. Když ve třetí třetině využil Vojtěch Petráň přesilovou hru, šli chodovští do vedení 4:2. Mladá Boleslav sice dokázala snížit, Matyáš Borek však svou druhou brankou v zápase trochu zmírnil boleslavský tlak, tato branka se nakonec ukázala jako zlatá, jelikož ze strany hostů přišla již pouze korekce.

Dorostenci zakončili náročný víkend výhrou 5:4 a poprvé v klubové historii jsou v této kategorii Mistry České republiky. Nezbývá před kluky nic než smeknout, protože odehráli fantastickou sezónu a zaslouženě jsou nejlepším týmem u nás. Poděkování si zaslouží i fanoušci, kterých se na finále sešlo hned 425 a  vytvořili tak pro kluky skvělou podporu.

Související články

Florbal Chodov
134_20230408_130348.jpeg

Juniorky slaví mistrovský titul! Ve finále porazily Olomouc

Vrchol sezóny přišel ve čtvrtek a v pátek pro naše juniorky. Na programu bylo finále nejvyšší soutěže, ve kterém jsme se stejně jako v minulém ročníku utkali s Olomoucí. Olomouc dokázala ovládnout letošní základní část bez ztráty jediného bodu a na náš výběr měla náskok pěti bodů.

135_20230408_135410.jpg

Na Chodově se odehraje MČR dorostenců!

Tento víkend 8. a 9. dubna bude sportovní hala na Jižním Městě patřit nejlepšímu dorosteneckému florbalu u nás, na programu je totiž finálový turnaj 1. ligy dorostenců. Zúčastní se ho nejlepší osmička družstev, která dokázala přejít přes tříkolovou kvalifikaci, v níž figurovalo hned osmapadesát mančaftů z celého Česka.