OstravaFlorbal Chodov
4:11(1:4,1:1,2:6)
ne 9. 10. 2022 17:00 @ ČPP Aréna Ostrava, Livesport Superliga, 6. kolo

FBC OSTRAVA vs. FLORBAL CHODOV 4:11, Dlouhá cesta za 3 body

Nejdelší výjezd sezóny čekal o víkendu na naše muže. V neděli zajížděli na palubovku Ostravy. Ve vyrovnaném středu tabulky dělil oba soupeře před utkáním jediný bod a o zápletku bylo postaráno.

V úvodu to ani nevypadalo, že mají za sebou naši hráči téměř 400 kilometrů dlouhou cestu. Do zápasu vstoupili aktivně a již v sedmé minutě po dvou brankách Daniela Maxy vedli 2:0. I v dalších minutách měl více ze hry Chodov a krátce před polovinou úvodní periody přidal třetí gól Lukáš Kafka. Parádní první třetinu pak podtrhl ještě Šimon Doubek. V samotném závěru sice ještě korigoval Marek Bräuer, i tak si však chodovští odnesli do kabin pohodlný náskok.

Druhá třetina nabídla již o poznání vyrovnanější bitvu a to jak do počtu střel, tak i gólů. Jako první měnili skóre domácí, kdy Gál v šestadvacáté minutě snížil na 2:4. Chodov kontroval o pár střídání později, kdy vrátil svému týmu tříbrankové vedení Marek Vávra.

Třetí třetina začala, tak jak skončila ta druhá tedy brankou chodovského výběru. Poprvé v zápase se mezi střelce zapsal Mikuláš Komárek, asistenci na tuto branku si připsal skvěle chytající Karel Hodík. Mikuláš Komárek hrál důležitou roli i u sedmé branky, kdy tentokrát v roli nahrávače vybídl ke skórování Ondru Voštu. O padesát vteřin později si sice nešťastně srazil balonek do své sítě Šimon Šmajda, poté Ostrava zkusila zariskovat a odvolat gólmana, to se jí však příliš nepovedlo a Jakub Dufek, dvakrát Marek Vávra a Ondra Vošta powerplay soupeře potrestali a určili tak, že po výsledku 4:11 putují tři body do Prahy.

A-tým pokračuje ve zlepšených výkonech a zapisuje třetí výhru v řadě, čtvrtou bude chtít přidat v sobotu v pražském derby proti Královským Vinohradům.