4:9(1:2,2:2,1:5)
st 28. 9. 2022 13:00 @ SH Dolní Břežany, Extraliga žen, 4. kolo

FBŠ BOHEMIANS vs. FLORBAL CHODOV 4:9, LVICE MAJÍ DALŠÍ VÝHRU

Atraktivní pražské derby měly na programu ve sváteční den naše ženy. Čekal je totiž výjezd na palubovku rovněž neporažených Bohemians.

Hráčky Bohemians se v úvodu sezóny prezentují povedenými výkony a dobrou formu potvrdily i v úvodu zápasu, když se v jedenácté minutě dostaly poprvé do vedení. To jim však nevydrželo dlouho, Kristina Belicová rychle vyrovnala a Emilie Skalíková minutu před koncem překlopila výsledek na naší stranu.

I ve druhé třetině se jako první prosadily domácí florbalistky. Uplynulo však pouze devět vteřin a Karolína Janatková vrátila Chodovu vedení. Když poté Agáta Saffertová zvýšila na 2:4, vypadalo to, že se zápas láme. Sedmatřicet sekund před koncem však Urbanová snížila a před třetí třetinou dala zápasu další zápletku.

Více klidu na chodovské florbalky přinesl rychlý gól Kristýny Jiráskové. Definitivně odpor Bohemians zlomily dva slepené góly, o které se postaraly Andrea Břeská a Lucie Bohumínská. Andrea Břeská poté přidala ještě další branku a již nikdo nepochyboval, že tým trenéra Ondřeje Neumana míří za dalšími třemi body. Domácí hráčky sice ještě korigovaly, poslední slovo však měly naše lvice, konkrétně Sofie Skalíková, která využila přesilovou hru a stanovila konečný výsledek zápasu na 4:9.

Chodovské ženy tak nadále pokračují ve skvělých výkonech a po čtyřech zápasech zůstávají neporaženy. Další body budou chtít přidat 8.10. doma proti Jičínu.