Florbal ChodovJičín
15:5(4:2,6:0,5:3)
so 8. 10. 2022 17:00 @ SH Jižní Město, Extraliga žen, 5. kolo

FLORBAL CHODOV vs. FBK JIČÍN 15:5, Lvice rozdrtily Jičín!

Přidají ženy v pátém utkání pátou výhru? To byla otázka, kterou si kladli fanoušci, kteří se vydali v sobotu v podvečer do haly na Jižní Město, aby sledovali souboj našich lvic s Jičínem.

Prvních dvanáct minut patřilo dvěma hráčkám, na té domácí to byla Ivana Vachovcová a za hosty Gabriela Žůrková. Obě hráčky se prosadily dvakrát a krátce po polovině třetiny byl stav vyrovnaný. Poprvé do vedení se lvice dostaly pouze patnáct vteřin po vyrovnání, postarala se o to Marie Havlíčková. Poslední slovo v úvodní části měla Kristina Belicová a do kabin se šlo za stavu 4:2.

Ve druhé třetině rozjely domácí hráčky pořádný gólostroj. Na branku Jičína se valil jeden útok za druhým. Šest z nich si našlo cestu až za záda hostující brankářky. Hattrick zkompletovala Kristina Belicová. Po jedné brance přidaly Magdaléna Plášková, Andrea Břeská, Barbora Fáčková a Markéta Prontekerová. Po šestigólovém nášupu a vedení 10:2 nebylo pochyb, kdo směřuje o zisku třech bodů.

Hattrick sice zkraje závěrečné třetiny zkompletovala i Gabriela Žůrková, chodovský výběr měl však ve svém středu ve skvělé formě hrající Kristínu Belicovou, která do svých statistik připsala další dvě branky a celkem zápas zakončila s bilancí pěti gólů a dvou asistencí. Závěr zápasu se nesl ve znamení premiér, poprvé se mezi střelkyně zapsaly v rámci ženského A-týmu Kristina Venerová a Alica Brodňanová. Její radost byla hned dvojnásobná. Zuzana Svobodová v dresu Jičína sice ještě dvěma trefami korigovala, byla to však jen kosmetická změna stavu.

Ženy zvládly i pátý zápas v nové sezóně, tentokrát v poměru 15:5 a nadále zůstávají neporaženy.