Florbal ChodovBohemians
3:2(1:1,2:1,0:0)
so 17. 12. 2022 17:00 @ SH Jižní Město, Extraliga žen, 15. kolo

FLORBAL CHODOV vs. Fbš Bohemians 3:2, Lvice přetlačily Bohemku

Na výhru mužského A-týmu se snažily navázat ženy, které čekal poslední duel v tomto kalendářním roce. Jejich soupeřkami byly hráčky Bohemians.

Utkání začalo o poznání opatrněji než odpolední superligové utkání. První gólová příležitost přišla v desáté minutě, kdy Jana Christianová skvěle zneškodnila samostatný nájezd Karolíny Mezerové. Domácí hráčky jako by tento moment nakopl a začaly zvyšovat tempo. Ve čtrnácté minutě se jako první dočkaly branky, když se prosadila Vendula Štolbová. Vedení však vydrželo jen velmi krátce a Lucie Veselá určila po dvaceti minutách nerozhodný stav 1:1.

Vyrovnaná bitva pokračovala i v prostřední fázi zápasu a opět hrály hlavní roli obě brankářky. Skóre se opět měnilo v osmé minutě, kdy šly hráčky Bohemians zásluhou Kateřiny Strnadové poprvé do vedení. Také Chodov si však přichystal rychlou odpověď a v polovině zápasu byl po ráně Sofie Skalíkové stav zápasu opět vyrovnaný. V třiatřicáté minutě přišel zlomový moment zápasů, domácí florbalistky totiž dostaly k dispozici přesilovou hru, tu dokázala Kristina Belicová využít a lvice tak podruhé v zápase vedly.

Třetí třetina začala další početní výhodou pro naše hráčky, tentokrát však zůstala nepotrestána. A tak to byl hostující tým, kdo mohl srovnat. Druhého trestného střílení se tentokrát ujala Adéla Bočanová, i tu však Jana Christianová dokázala vychytat a udržet nejtěsnější rozdíl. Ta v závěru přidala ještě několik dalších povedených zákroků a dovedla svůj tým k výhře 3:2.

Ženy se loučí s rokem 2022 vítězně. Díky včerejšímu zaváhání Ostravy navýšily po sobotní výhře náskok na druhém místě již na devět bodů.