Florbal ChodovBoleslav
4:5(0:3,2:0,2:2)
so 22. 10. 2022 19:00 @ SH Jižní Město, Livesport Superliga, 8. kolo

FLORBAL CHODOV vs. Florbal MB 4:5, Napínavá bitva pro Mistra z Boleslavi

Na úspěšný souboj našich žen chtěli navázat muži. V posledním utkání před reprezentační přestávkou na ně čekala doma mistrovská Mladá Boleslav.

V první třetině dostali domácí hráči lekci z efektivity střelby. Mladá Boleslav vyslala na branku Karla Hodíka pouze pět pokusů, hned tři si však našly cestu až za záda chodovského brankáře. Již ve čtvrté minutě otevřel skóre povedenou ranou Jan Natov. Na něj navázal o pár minut později Jakub Bína. Nevydařenou třetinu pak uzavřel druhým gólem opět Jan Natov.

Ve druhé třetině převzali iniciativu naši hráči a mladoboleslavský gólman měl plné ruce práce. Jeho neprůstřelnost ukončil šest minut před koncem Marek Vávra. Za podpory téměř pětistovek skvělých fanoušků se Chodov hnal za dalšími góly a v samotném závěru dal zápasu další zápletku Jakub Dufek.

Velká bitva pokračovala i v závěrečné periodě. Na hřišti se bojovalo doslova o každý metr. Skóre naneštěstí pro nás měnila opět Mladá Boleslav, konkrétně její kapitán Jan Natov, který zkompletoval hattrick. Jelikož se domácím dlouho nedařilo korigovat sáhli v samotném závěru ke hře bez brankáře. Minutu a půl před koncem vykřesal naději Mikuláš Komárek. Stejný hráč přidal osm vteřin před koncem ještě jeden gól, bohužel ještě před tím trefil odkrytou klec Milan Tomašík a rozhodl, ze tři body poputují na sever Čech.

A-tým předvedl skvělý výkon, bohužel malý kousek mu k vítězství chyběl a po prohře 4:5 tak jeho vítězná série končí. Další zápas chodovský tým čeká až 17.11. v derby s Bohemians.