6:5(2:2,1:1,3:2)
so 15. 10. 2022 16:30 @ SH Jižní Město, Livesport Superliga, 7. kolo

FLORBAL CHODOV vs. SKV 6:5, Napínavý zápas ve prospěch našich mužů!

Třetí pražské derby čekalo v sobotu odpoledne na naše muže, do haly na Jižní Město tentokrát dorazily Královské Vinohrady.

SKV mělo skutečně raketový nástup do zápasu a již v pětapadesáté vteřině šlo zásluhou Daniela Gärtnera do vedení. Domácí se po inkasované brance pomalu osmělovali a v šesté minutě se dočkali i oni zásluhou Mikuláše Komárka. Stejný hráč byl o chvíli později i u vedoucí branky Chodova, když nahodil míček před branku, kde ho přesně tečoval Marek Vávra. Poté Ondřej Plíhal ukázal, že mu to na Jižním Městě stále svědčí i v dresu soupeře a ranou nad nohu brankáře vyrovnal na 2:2. To byl zároveň poslední důležitý moment úvodní dvacetiminutovky.

I v prostřední periodě měli lepší start hosté a ve čtyřiadvacáté minutě šli po gólu Melíška podruhé v zápase do vedení. Ve hře byla k vidění řada nepřesností, které dlouho připravovaly Chodov o šanci na vyrovnání. To přišlo až v šestatřicáté minutě, kdy slavila úspěch střela Jiřího Bauera.

Vyrovnaná partie pokračovala i nadále. Jelikož zkušení hráči se navzájem velmi pečlivě hlídali, tak se slova ujal ten nejmladší, sedmnáctiletý Antonín Votava. Svým prvním superligovým gólem překlopil vedení na domácí stranu. Přetahovaná pokračovala i nadále, nejprve opět srovnal Vojtěch Máca, přesilovou hru však vzápětí zužitkoval v poslední době skvěle hrající Marek Vávra a devět minut před koncem byl stav 5:4 pro výběr trenéra Podhráského. Svou parádní formu potvrdil Marek Vávra ještě v závěru zápasu, kdy střelou do prázdné branky zkompletoval hattrick, což se mu povedlo již ve třetím zápase v řadě. Ondřej Plíhal sice ještě šestadvacet vteřin před koncem korigoval, nic to však nezměnilo na tom, že tři body zůstaly na Jižním městě.

A-tým tak pokračuje ve vítězné sérii a i po tomto víkendu se udrží v nejlepší pětce ligy. Příští týden čeká kluky poslední zápas před Mistrovstvím světa a reprezentační přestávkou, doma přivítají úřadujícího mistra z Mladé Boleslavi.