Florbal ChodovStart98
8:7(2:2,4:3,2:2)
st 25. 1. 2023 11:00 @ SH Jižní Město, Extraliga žen, 17. kolo

FLORBAL CHODOV vs. Tigers Start98 8:7, Lvice přetlačily Tigers před 650 školáky

Poslední utkání před reprezentační přestávkou čekalo ve středu dopoledne na naše ženy. V rámci projektu School Match přivítaly před zraky školáků Tigers Start98.

Zaplněná hala si poprvé zakřičela gól ve čtvrté minutě, kdy skóre otevřela Karolína Janatková. Hráčky Tigers se poprvé do statistik zapsaly krátce po polovině první třetiny, kdy Kateřina Kovaříková a Barbora Špačková slepenými brankami překlopily vývoj na stranu našeho soupeře. Za Chodov dokázala srovnat v sedmnácté minutě Magdaléna Plášková a do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Do druhé třetiny nastoupily lépe Tigers, kterým na vedoucí branku Kateřiny Kovaříkové stačilo pouhých šestnáct vteřin, netrvalo to příliš dlouho a Kristina Zlatníková zajistila, že byl poprvé rozdíl ve skóre dvougólový. V sedmadvacáté minutě se o slovo opět přihlásila Karolína Janatková, která přesnou ranou snížila. Našim soupeřkám se sice povedlo opět odskočit. Závěr však patřil chodovským ženám. Tereza Míková, Markéta Prontekerová a Kristína Belicová třemi brankami během třech minut překlopily vedení na stranu domácích.

Přetahovaná pokračovala i v závěrečném dějství, po pouhých devětapadesáti vteřinách zvýšila na 7:5 Emilie Skalíková. Hostující florbalistky to však nezabalily a Eliška Poláková a Veronika Balejová zařídily, že třináct minut před koncem svítil na ukazateli skóre stav 7:7. Rozhodující moment přišel v devětačtyřicáté minutě. Kristína Belicová vybídla ke skórování Marii Havlíčkovou a ta zařídila Chodovu zisk třech bodů.

Do haly na Jižní Městě si našlo cestu 650 školáků, kteří sledovali parádní zápas, ve kterém si Chodov zajistil, že základní část zakončí nejhůře na druhém místě.