Florbal ChodovOstrava
2:3(0:2,2:0,0:1)
st 5. 4. 2023 19:30 @ SH Jižní Město, Extraliga žen, 5. kolo

Konec.. Lvice pohrály o gól s Ostravou. Ta postupuje do Superfinále

Náročná mise čekala ve středu na naše ženy, na domácím hřišti se totiž snažily odvrátit konec sezóny a překazit Ostravě postup do Superfinále.

Hostující hráčky vstoupily do utkání aktivněji a Jana Christianová měla plné ruce práce, aby udržela čisté konto. Poprvé kapitulovala až ve třinácté minutě, kdy nestačila na střelu Veroniky Káčové. Krátce po první brance šel Chodov do čtyř, nabídnutou početní výhodu využila Paulína Hudáková a určila po dvaceti minutách stav 0:2.

Do prostřední části vstoupily lvice skvěle a ve dvaadvacáté minutě přišla kontaktní branka! Nahození Barbory Fáčkové usměrnila mezi tři tyče Kristina Venerová. V sedmatřicáté minutě si obě hráčky role vyměnily a Barbora Fáčková parádní ranou zařídila srovnání. Jana Christianová za svá záda žádný z jedenácti střeleckých pokusů nepustila a do kabin se tedy šlo na vyrovnaného stavu.

Klíčový moment zápasu přišel ve čtyřiačtyřicáté minutě, kdy Chodov čekalo druhé oslabení. To se holkám téměř povedlo ubránit, deset vteřin před jeho skončením však udeřila Linda Pudišová a zasadila svým soupeřkám tvrdý direkt. Svěřenkyně Ondřeje Neumana poté vrhly všechny síly do útoku, ten jeden kýžený gól však nepřišel a to ani v závěrečné power play.

Ženy loňskému mistrovi byly více než vyrovnaným soupeřem, po porážce 2:3 však celou sérii ztratily v poměru 1:4 a sezóna tak pro ně končí. Ostrava naopak slaví postup do Superfinále.