Související zápasy

Florbal Chodov

Muži mají bod z Bohemians i 3 body z Varů a dál bojují o TOP4

Muži v závěru základní části chtějí zabojovat o elitní čtyřku, která by jim zajistila start play-off na domácím hřišti. Důležitý krok k tomu mohli udělat v pátek, kdy na UNYP Aréně vyzvali aktuálně čtvrté Bohemians. Rozdíl mezi oběma soupeři byl před utkáním pouze tříbodový, bylo tedy jasné, že je o co hrát.

Utkání začalo z obou stran hodně z ostra a diváci během úvodních tří minut viděli tři branky. Chodov dostal hned v úvodu k dispozici přesilovou hru, její první polovina se mu však nepovedla a Jakub Buršík otevřel skóre. V samotném závěru početní výhodu přeci jen zužitkoval kapitán Tom Ondrušek a srovnal na 1:1. O necelou minutu později se skóre měnilo znovu a i tentokrát v tom měla prsty první formace chodovského týmu. Jiří Bauer vybídl ke skórování Tomáše Sýkoru, který nabídkou nepohrdl. Bohužel poté převzali otěže domácí, při hře čtyři na čtyři srovnal Patrik Šebek. Ten samý hráč o dvanáct vteřin později připravil třetí branku pro Patrika Čiháka. Na 4:2 zvýšil v přesilové hře Jaroslav Petrák. Když už to vypadalo že tento stav vydrží až do přestávky, tak tři vteřiny před koncem opět udeřil Tom Ondrušek a rozdíl ve skóre byl tak pouze jednobrankový.

Gólové hody pokračovaly i ve druhé třetině. Opět se jako první prosadili Jakub Buršík s Tomem Ondruškem. Chodovský kapitán tak zkompletoval hattrick. V pětadvacáté minutě srovnal na 5:5 Mikuláš Komárek a začínalo se od nuly. V jedenatřicáté šli Bohemians potřetí v utkání zásluhou Jana Řehoře do vedení. Výběr trenéra Davida Podhráského si odpověď schoval až do závěrečných vteřin, kdy si svou první trefu zapsal Marek Vávra.

Dramatická bitva vyvrcholila ve třetí třetině. Další změnu stavu přinesla třiačtyřicátá minuta, kdy Jan Řehoř posunul domácí blíže k vítězství. Když osm minut před koncem zvýšil na 8:6 Karel Petrák, vypadalo to, že Bohemians míří za ziskem třech bodů. Chodov však v žádném případě nesložil zbraně. Tři minuty před koncem svojí pověstnou dělovkou snížil při hře bez brankáře Jiří Bauer. V závěru dostal Chodov k dispozici přesilovou hru posílenou ještě o odvolaného gólmana, tu zužitkoval za obranou zapomenutý Tomáš Sýkora a poslal zápas do prodloužení.

V úvodu nastaveného času nevyužili naši muži několik zajímavých šancí, které bohužel nevyužili. Bohemians byli na druhé straně o poznání efektivnější a Martin Kisugite jim vystřelil bod navíc.

Chodovský A-tým předvedl skvělý výkon, několikrát se dokázal do zápasu vrátit, nakonec bere jeden bod za prohru 9:8 v prodloužení.

Vrátit se na vítěznou vlnu chtěli muži v neděli, kdy vyrazili na palubovku Karlových Varů.

Chodov vstoupil do zápasu dobře a již ve druhé minutě šel do vedení, Jiří Bauer nahodil míček do brankoviště, kde ho trefil přesně ze vzduchu Jakub Dufek a otevřel gólový účet zápasu. Domácí však dokázali velmi rychle srovnat, přesilovou hru zužitkoval Matyáš Velc. V první třetině sledovali fanoušci velmi rychlou hru, chodovští byli střelecky aktivnější, své šance však dlouho zahazovali, čekání na gól ukončil v osmnácté minutě Mikuláš Komárek a zajistil tak svému týmu druhé vedení v zápase.

I ve druhé třetině padla úvodní branka velmi rychle, tentokrát však jako první slavili domácí. Na 2:2 srovnal Jiří Lebeda. Rozhodující moment přišel pravděpodobně mezi čtyřiadvacátou a pětadvacátou minutou, kdy Marek Vávra a Jakub Dufek zařídili Chodovu poprvé dvoubrankové vedení. Prostřední perioda patřila našemu týmu a když v závěru zvýšil na 2:5 Matěj Jambor vypadalo to, že náš výběr domácí definitivně zlomil.

Karlovarští dostali v pětačtyřicáté minutě šanci dostat se zpět do zápasu díky přesilové hře. Tu však zahráli mizerně, Chodov skvěle bránil a navíc sám udeřil, po spolupráci Marka Vávry s Tomem Ondruškem to bylo již 2:6. Ačkoliv to vypadalo, že se utkání už jen dohraje, tak výběr trenéra Davida Podhráského prožil pořádně krušný závěr. Karlovy Vary totiž slepenými góly Matyáše Velce a Tomáše Smolky stáhly svou ztrátu pět minut před koncem na rozdíl dvou branek. Více už toho však nestihly, výhru Chodova naopak v závěru pečetil do prázdné branky Marek Vávra.

Muži vezou z Karlových Varů výhru 4:7 a do závěrečné fáze základní části vstoupí po reprezentační přestávce z pátého místa.