Související zápas

Florbal Chodov
Florbal ChodovStart98
8:7(2:2,4:3,2:2)
st 25. 1. 2023 11:00 @ SH Jižní Město, Extraliga žen, 17. kolo
9_20231115_141236.jpg
101_20230127_122321.jpg

School match s rekordní návštěvou a mnoha milníky!

Na Jižním městě se ve středu 25.ledna uskutečnila dohrávka 17.kola Extraligy žen. Speciální akce, ArtEcon School game byla zasvěcena spolupráci klubu a škol, od základních po partnerskou střední školu.

Celá akce se vydařila po všech směrech – jihoměstské derby Chodova se Startem nabídlo parádní podívanou, dramatický vývoj, a nakonec výhru domácích 8:7! Nadstandardně kvalitní utkání hráček obou týmu navíc ozdobila nadstandardní kulisa a skvělá atmosféra 650 diváků z řad školáků, učitelů, fanoušků i hostí, kteří tak stanovili nové maximum návštěvnosti v Extraligy žen v letošní sezoně a nejvyšší návštěvu na ženském utkání v historii Florbal Chodov!

Ještě před utkáním se díky světelné show a speciálnímu programu nastartovala parádní atmosféra, kterou do tónu speciální akce dokreslila 2 významná jubilea. Z rukou sportovního manažera klubu, Ondřeje Neumana a ředitele klíčové partnerské základní školy Donovalská, Tomáše Marka převzali ocenění hned 2 hráčky Chodova.

Daniela Frantíková, dlouholetá opora a kapitánka týmu dosáhla ve své 8.sezoně na Chodově na metu 100 kanadských bodů v základní části soutěže, což je z pozice obránce mimořádný počin. Stejnou metu pak dosáhla o 4 roky mladší Kristina Belicová, jenž zažívá průlomovou sezonu v níž dokazuje, že je po právu suverénně nejúspěšnější zahraniční posilou, která kdy hájila Chodovské barvy!

Ohlasy na ArtEcon School game:

Daniela Frantíková, kapitánka Florbal Chodov:

Kristina Belicová, aktuálně nejproduktivnější hráčka týmu:

Mgr.Tomáš Marek, ředitel ZŠ Donovalská:

Mimo bohatý doprovodný program, divácké soutěže a atraktivní přestřelku obou týmů, si pak měli možnost diváci a především budoucí potenciální středoškoláci prohlédnout nabídku, možnosti a prezentaci střední školy ArtEcon, s níž Florbal Chodov spolupracuje. Kromě přátelského přestávkového zápasu mezi studenty a učiteli měla škola připravenou autogramiádu talentů Florbal Chodov, kteří již patří do širších kádrů elitních týmů a současně jsou studenty právě na ArtEcon, která letos navíc slaví již 30 let svého fungování.

Ohlasy zástupců střední školy ArtEcon:

Mgr. Petr Procházka – ředitel školy

Ing. Daniel Čapek - zástupce ředitele školy pro provoz a odborné praxe

Ing. David Klouček - zástupce ředitele, garant sport. managementu a sportovní koordinátor

Mimo vyhlášení tradičních ocenění nejlepších hráček utkání byla pak udělena ještě speciální cena ArtEcon hráčky utkání, kterou získala Markéta Prontekerová, která vstřelila v utkání důležitý gól a patřila k nejvýraznějším hráčkám zápasu.

Ceny pro nejlepší hráčky utkání pak předávala, společně s prezidentem klubu Michalem Bauerem, také Radní pro sport a místostarostka Prahy 11, Zuzana Böhmová, která přidala svůj pohled na spolupráci klub, městské části a místních škol, z nich dorazilo rekordních 650 dětí!

Z pohledu klubu se jednalo o velmi významnou a mimořádně úspěšnou událost, kterou uzavřel a shrnul svým pohledem i Ondřej Neuman.

Související články

Florbal Chodov