Související zápas

Florbal Chodov
SpartaFlorbal Chodov
3:4(2:2,1:2,0:0)
ne 27. 11. 2022 18:00 @ UNYP ARENA, Livesport Superliga, 11. kolo
9_20220826_101349.jpg
64_20221129_085936.jpg

Sparta Praha vs. FLORBAL CHODOV 3:4, muži vezou ze Sparty 3 body!

Šanci na reparát po vyřazení z poháru měli v neděli naši muži. V podvečer totiž v UNYP Aréně vyzvali Spartu.

Před utkáním byli oceněni stříbrní medailisté z nedávného Mistrovství světa, včetně našeho Toma Ondruška. Po úvodním ceremoniálu sledovali fanoušci hodně zajímavý začátek zápasu. Již v páté minutě poslal Chodov do vedení Daniel Maxa. Z něj se však naši hráči radovali pouhé dvě minuty než srovnal Dominik Bartoš. Skóre se opět měnilo v šestnácté minutě, střelou do šibenice slavil úspěch domácí Matěj Čermák. Když už to vypadalo, že se třetina v klidu dohraje, tak se pět vteřin před koncem do šance dostal Marek Vávra, kterého ještě domácí gólman zvládl vychytat. Na dorážku Daniela Maxy však již nedosáhl.

Zkraje druhé třetiny dostali svěřenci Davida Podhráského šanci opět naklonit misky vah na svou stranu, po vyloučení Michala Kareše měli k dispozici přesilovou hru. V ní Michal Podhráský přistrčil míček Marku Vávrovi, který svým třetím bodem v zápase odstartoval hodně divokou pasáž. Již dvanáct vteřin totiž znovu srovnal Matěj Čermák. Ani stav 3:3 však příliš dlouho nevydržel, hned při následujícím střídání si totiž opět vzal slovo Marek Vávra a pěknou individuální akcí vrátil Chodovu vedení. Po třech brankách během necelé minuty se hra přeci jen trochu uklidnila a do druhé sirény jsme již změnu stavu neviděli.

Ve třetí třetině byli domácí hráči střelecky aktivnější a Karel Hodík měl plné ruce práce, všechny šance však zneškodnil a to včetně závěrečné hry bez brankáře, kterou dokázal spolu s chodovskou obranou skvěle odbránit. Sami si na gólmana Martina Beneše rovněž nedokázali přijít ani naši hráči a tak se branka Marka Vávry ze druhé třetiny ukázala jako vítězná.

Chodov předvedl v UNYP Aréně skvělý výkon především v defenzivě a bere po výhře 3:4 tři body do tabulky, které nás posunuly díky lepšímu skóre právě před Spartu.

Související články

Florbal Chodov
61_20221122_110025.jpg

PREVIEW: Muže čeká dvojzápas se Spartou

Minulý víkend zaznamenali muži proti Karlovým Varům druhou nejvyšší výhru v klubové historii. Navázat na ní se pokusí v atraktivním pražském derby proti Spartě, která nás čeká tento týden hned dvakrát, dnes v osmifiinále poháru Českého florbalu, v neděli pak vyzveme Spartu na jejím hřišti v rámci Superligy.