Související zápasy

Florbal Chodov

Ženy porazily Start v nejkratší možné době a postupují do semifinále!

V hale na Jižním Městě v roli hostů, tak pokračovala o víkendu série mezi ženami a Tigers Start98. Dva zápasy ve kterých holky mohly v nejkratším možném čase oslavit postup do semifinále.

Sobotní duel začal velkým náporem chodovského týmu. Stačilo sedmaosmdesát vteřin a bylo to 0:2, když se prosadily Magdaléna Plášková a Patricií Suchanovou. Chodovu vycházelo prakticky všechno. Daniela Frantíková s Ivanou Vachovcovou zařídily, že v osmé minutě byl rozdíl ve skóre již čtyřgólový. Stejná hráčka se připomněla fanouškům o chvíli později znovu a bylo jasné, že Chodov míří za třetím bodem v sérii. Třetinu snů pak zakončila šestým gólem Karolína Janatková.

Ve druhé třetině se ofenzivní mašina přeci jen trochu zpomalila. V pětadvacáté minutě se Sabině Šnajberkové povedlo zapsat první úspěch Tigers. Ze strany Chodova však přišla velmi rychlá odpověď, na 1:7 zvýšila Emilie Skalíková. Do konce druhé části viděli fanoušci ještě jednu branku, kterou zařídila pro Start bývalá chodovská hráčka Tereza Hanzlíková. Před závěrečnou dvacetiminutovkou však lvice držely pohodlný pětibrankový náskok.

Závěrečná část ukázala sílu našeho výběru. Holky své soupeřky pouštěly do minima šancí, které navíc pokryla bez problémů Jana Christianová, ta nestačila až v závěru na pokus Terezy Hanzlíkové. Byla to však pouze kosmetická změna stavu. Ženy zvítězily 3:7 a ujaly se vedení v sérii 3:0.

S hrozbou konce sezóny vstoupily hráčky Tigers do nedělního zápasu hodně aktivně, za což byly ve třetí minutě odměněny gólem Kristiny Zlatníkové. Domácí se poprvé radovaly v šesté minutě, kdy se Markéta Prontekerová proháčkovala obranou a vyrovnala na 1:1. Domácí florbalistky však opět dokázaly strhnout vedení na svou stranu, stejně jako v sobotu se prosadila Tereza Hanzlíková.

Přetahovaná pokračovala i ve druhé třetině, nedělní duel byl pro chodovské hráčky tím určitě nejtěžším. I tak se jim povedlo krátce po polovině zápasu opět srovnat. Tentokrát v tom měla prsty Karolína Janatková. Chodov byl střelecky aktivnější, v zakončení však příliš štěstí neměl a tak již další branka do druhé sirény nepřišla.

Na další změnu stavu se čekalo až do jednapadesáté minuty. Vendula Štolbová poprvé v utkání poslala lvice do vedení. Naděje na rychlý postup do semifinále zvýšila v pětapadesáté minutě Marie Havlíčková. Domácí hráčky v závěru zkusily odvrátit konec sezóny hrou bez brankáře. Ta jim však úspěch nepřinesla. A-tým žen Chodova zvítězil 2:4, v celé sérii 4:0 a slaví v nejkratším možném čase postup do semifinále. V něm narazí na jednoho z dvojice FBC Ostrava a Tatran Střešovice. Z těchto soupeřů si volí vítěz základní části Vítkovice, druhý zůstane právě na nás. Semifinále začneme opět doma.