Související zápasy

Florbal Chodov

Muži končí sezónu ve čtvrtfinále.

Za stavu 0:2 zamířilo o víkendu čtvrtfinále Livesport Superligy na Jižní Město. A-tým proti Bohemians odvracel konec sezóny. Sobotní čtvrtfinále navíc bylo ve znamení oslav 10 leté spolupráce s ALI 21!

Nástup do důležitého třetího zápasu měl náš výběr skvělý! Po necelých devíti minutách otevřel gólový účet zápasu Matěj Jambor. Netrvalo to dlouho a rázem jsme vedli 2:0, parádně zaplněnou halu rozjásal kapitán Tom Ondrušek. Chodovský tým byl v úvodní třetině střelecky aktivnější, i Bohemians měli řadu zajímavých příležitostí, Karel Hodík byl však bezchybný a skóre se tak již nezměnilo.

Ve druhé třetině se bohužel strhla zelená lavina, která odstartovala slepenými brankami Jakuba Buršíka a Patrika Šebka ze třiadvacáté minuty. V osmadvacáté minutě dostali Bohemians k dispozici početní výhodu, tu dokázal využít Karel Petrák a poprvé v zápase se tak měnil vedoucí tým. Hosté vzápětí přidali ještě další dvě branky. Pět gólů během jedenácti minut dalo Chodovu tvrdou ránu v cestě za prvním bodem v sérii. Naději vykřesal v sedmatřicáté minutě Mikuláš Komárek.

Třetí třetina začala již čtvrtým oslabením domácích, i tentokrát byli Bohemians úspěšní a Filip Forman přesnou trefou zvýšil na 3:6. Svěřenci Davida Podhráského naštěstí přispěchali s rychlou odpovědí, povedenou standartní situaci zakončil Marek Vávra. V závěru to naši muži zkusili zvrátit hrou bez brankáře. Zmohli se pouze na jediný gól z hokejky Jiřího Bauera. Na druhé straně se ještě trefili Jan Řehoř a Filip Forman. Bohemians díky povedené druhé třetině zvítězili 5:8 a ujali se vedení v sérii 0:3.

Sobotní utkání navíc bylo také ve znamení oslav! Florbal Chodov a ALI 21 - partnerské spojení, které trvá už 10 let. Společnost ALI 21, s.r.o. patří mezi nejkvalitnější poskytovatele ochranných a bezpečnostních služeb v České republice. ALI 21 pomáhá klientům se zajištěním eventů, koncertů, výstav, přehlídek, sportovních událostí, recepční služby, ostrahy, požární a zdravotní asistence.

Hrozící konec sezóny chtěl A-tým odvrátit v neděli odpoledne. Start utkání měli tentokrát lepší hosté, kteří šli ve třetí minutě díky brance Vojtěcha Bílka do vedení. V úvodní brance našich hráčů měl stejně jako v sobotu Matěj Jambor, který se tentokrát převtělil do role asistenta a povedenou přihrávkou našel Marka Šmída. Vyrovnaný stav vydržel necelých pět minut, než se prosadil Karel Petrák a po dvaceti minutách tak Chodov ztrácel jednu branku.

I ve druhé třetině pokračovala velká přetahovaná, oba celky se pravidelně střídaly ve střílení gólů. Za náš výběr se prosadili Tomáš Sýkora s Radimem Slunečkem. Bohemians odpověděli zásluhou Vojtěcha Bílka a vteřinu před druhou sirénou i Jakubem Buršíkem. Po čtyřiceti minutách svítil na ukazateli skóre stav 4:5 a domácí měli dvacet minut na odvrácení konce sezóny.

Naději na obrat vykřesal v sedmačtyřicáté minutě Martin Skřivánek, který rychle obkroužil branku. Bohužel hned v dalším střídání nechala obrana volného Ondřeje Kawuloka a výběr trenéra Michala Jedličky šel tak opět do vedení. I tentokrát však přišla rychlá odpověď, o níž se postaral Matěj Jambor. V padesáté minutě rozjásal opět velmi dobře zaplněnou halu Tomáš Sýkora a domácí poprvé v zápase vedli. Bohužel jen velmi krátce, Jakub Buršík byl totiž dostatečně důrazný na brankovišti a devět minut před koncem to bylo 6:6. Na pořádný problém bylo zaděláno v sedmapadesáté minutě, Karel Petrák si totiž seběhl mezi obránce a na jeho střelu neměl Karel Hodík šanci reagovat. V závěru již chodovští museli otevřít hru a začít riskovat, což vyústilo ještě ve dva inkasované góly Jakuba Buršíka a Vojtěcha Bílka.

Chodov sahal po prodloužení série, nakonec padl 6:9 a sérii ztratil v nejkratším možném čase 0:4 na zápasy. A-tým se rval jako o život, proti silnému soupeři bohužel tahal za kratší konec. Pro mladý výběr to však byla cenná zkušenost, kterou zúročí v dalších letech.